Videomateriaalia Randy Blythen tapauksesta, syyllinen vai ei?

03.07.2012

Lamb of God -laulaja Randy Blythe on edelleen vangittuna.

Kuva: Roadrunner

Metal Delirium -nettisivusto on löytänyt videomateriaalia tapauksesta, jonka perusteella Lamb of Godin Randy Blythea syytetään kuolemantuottamuksesta. Vastoin aiempia tietoja Blythe on edelleen vangittuna Prahassa, jossa häntä saatetaan pitää vielä kymmenen päivää.

Netissä on syntynyt suoranainen Free Randy Blythe -rintama, kun metallimediat, muut bändit ja fanit ovat äityneet puolustamaan laulajaa.

Eikä se nyt ihan oikeasti siltä näytä, että Blythe voisi mitenkään olla kuolemasta vastuussa. Alla olevassa videossa näkyvät kaikki kolme kertaa, kun Daniel N. on lavalla. Kakkospätkä näyttää pahimmalta Blythen kannalta, mutta siinäkin turvamies tekee kaksin käsin suurimman työntämisen, Blythe vain seuraa yhdellä kädellä. Suttuisesta videosta on tosin aika paha päätellä mitään.